Ze świata

serbian_flag

Czy wobec krzywdy która dzieje się naszym serbskim braciom możemy być obojętni? Polacy wiedzą czym są rozbiory, czym jest utrata ziemi i oderwanie jej od macierzy, tym bardziej nie powinniśmy przejść obojętnie wobec gwałtu który został dokonany na serbskim Kosowie.

Ze względów historycznych Kosowo jest tak ważne dla Serbów, gospodarczo prowincja jest w bardzo słabej kondycji, nie jest w stanie sama funkcjonować, istnieje wspomagana przez USA i Unię Europejską, które pomogły w utworzeniu administracji, wojska, policji, rzecznika praw obywatelskich i innych instytucji umożliwiających Albańczykom niszczenie wszystkiego co serbskie, niealbańskie. UE musi wspierać prowincję finansowo, politycznie, nakłaniać przywódców do reform.
W tej chwili Kosowo jest siedliskiem albańskiej mafii, kwitnie tu handel narkotykami, kradzionymi autami czy nawet kobietami! Wyraźnie widać, że suwerenność tego regionu nie jest dobrym pomysłem, a wsparcie mające poprawić sytuację w Kosowie nie przyniosło skutków. Na oczach świata albańskie oddziały paramilitarne na czele z byłymi członkami terrorystycznej UCK (organizacja potępiona przez zachód, dziś współpracująca z zachodnimi „doradcami”) mordują i wysiedlają tysiące Serbów, bezprawnie zajmując ich domy.

„My nie wybieramy sobie celów w zależności od sojuszników, ale sojuszników w zależności od celów” to słowa pewnego polityka amerykańskiego są widoczne w działaniach wojsk NATO w Serbii. Podczas gdy tzw. „bojownicy o wolność” z albańskiej UCK dokonywali czystek etnicznych na serbskiej ludności cywilnej siły KFOR i NATO stały bezczynnie patrząc na te zbrodnie, często także przyczyniając się do eskalacji tych zajść.

Jak łatwo przewidzieć światowe media nie pokazały tysięcy masowych grobów serbskiej ludności, nie pokazały jak bomby NATO zniszczyły gmach serbskiej telewizji w którego gruzach żywcem zostali pogrzebani serbscy dziennikarze (podczas bombardowania Serbii siły NATO używały bomb kasetonowych, które zostały zakazane prawem międzynarodowym!), nie zobaczyliśmy także setek wiekowych kościołów które spalili Albańczycy, nikt z nas nie zobaczył spalonych i splądrowanych domów, setek trupów serbskich kobiet i dzieci leżących na ulicach. Jeden z albańskich „bojowników o wolność” podczas wizji lokalnej opowiadał bez emocji jak zgwałcił serbską kobietę, która miała 15 lat, po czym obciął jej uszy i zabił. Został on skazany, lecz po wojnie przenieśli ich do misji ONZ w Kosowie, do dziś jest na wolności…

No ale czego spodziewać się po zachodzie skoro po uznaniu niepodległości Kosowa premierem mianują Hashima Thaci, przestępcę poszukiwanego międzynarodowym listem gończym Interpolu. Jakby tego było mało w rządzie Thaciego zasiadają członkowie terrorystycznej organizacji UCK.

W dzisiejszym Kosowie Serbowie którzy zdecydowali się tam zostać są izolowani, zastraszani przez Albańczyków. Jeśli Serbowie chcą zrobić zakupy, lub chociażby iść do studni po wodę dostają eskortę sił KFOR, inaczej zostaliby zlinczowani przez Albańczyków. I to wszystko dzieje się w kolebce Serbskiego państwa, ziemi która została w 1389 r. obroniona przez księcia Lazara, przed osmańskim najeźdźcom. Dziś najeźdźca się zmienił, niestety tym razem Serbowie nie byli się w stanie skutecznie przed nim obronić.

Niestety i Polski kontyngent „stabilizacyjny” bierze udział w tej haniebnej „misji”. Rząd Tuska podobnie jak 22 kraje UE poparło tę marionetkową republikę, tym samym wpisał się w zbrodnicze działanie wobec narodu Serbskiego…

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s